Co to jest Amazon Aurora

Co to jest Amazon Aurora

Amazon Aurora to silnik bazy danych zgodny z MySQL. Może zostać użyty do obsługi bazy danych takich aplikacji jak WordPress, Joomla, Drupal, Prestashop, Magento.

Według Amazon cechuje go szybkość działania, a słowa te mogą potwierdzać testy opublikowane przez Joshua Strebela. Podczas 3-dniowych testów na 100 instalacjach WordPress, Aurora okazała się średnio 3 razy szybsza od standardowej bazy MySql.

Społeczność zwraca też jednak uwagę na ciemniejsze aspekty silnika Aurora.

Harry Kim, po przesiadce na Aurore raportuje o wzroście użycia CPU, które jest  2 ~ 3 razy wyższe niż wcześniej. Zwraca też uwagę na dodatkowe koszty za I/O (operacje zapisu i odczytu) przestrzeni dyskowej, co może być kosztowne w przypadku większej liczby operacji na bazie danych.

Shane Johnson zwraca natomiast uwagę, że Amazon Aurora 2.x wykorzystuje przestarzałą wersję MySQL 5.7. Zwraca również uwagę na potencjalne problemy z bezpieczeństwem.

Warto też tutaj zwrócić uwagę na fakt, że Aurora jest oprogramowaniem własnościowym, które aktualnie jest kompatybilne z MySQL, aczkolwiek nie jest powiedziane, że zawsze tak będzie.